Видання ННЦ ІАЕ
ISBN 978-966-669-610-9
У монографії висвітлено теоретико-методологічні засади визначення втрат, оцінювання наслідків від війни та політик компенсації на розвиток аграрного підприємництва, оцінки шкоди та збитків за наслідками військових дій, проблеми сторонньої експертної оцінки для визначення втрат агропідприємств від війни, методичні підходи до документування та фіксації прямої матеріальної шкоди завданої військовими діями суб’єктам аграрного підприємництва та методичні підходи до оцінки непрямих збитків (упущеної вигоди). Розроблено пропозиції щодо удосконалення політики визначення та компенсації втрат, підвищення ефективності розвитку аграрного підприємництва, організаційні підходи до запровадження масової оцінки збитків, державної компенсаційної політики та стратегічні орієнтири повоєнного відновлення аграрного підприємництва в умовах європейської інтеграції України.
Для науковців, фахівців органів державного та місцевого управління, спеціалістів галузі та керівників профільних бізнес-структур, викладачів, аспірантів, студентів закладів вищої освіти.
Монографію підготовлено в рамках проєкту «Розробити методичні підходи до визначення втрат, оцінювання впливу військової агресії та компенсаційної політики на розвиток аграрного підприємництва» № 2022.01/0145 конкурсу «Наука для відбудови України в воєнний та повоєнний періоди» за рахунок грантової підтримки Національного фонду досліджень України.
Викладені у монографії положення, висновки і пропозиції можуть не співпадати з поглядами і позицією Національного фонду досліджень України і є виключною відповідальністю авторів.
Авторський колектив: М.І. Пугачов, О.А. Козак, Б.В. Духницький, А.О. Гуторов, М.І. Козак, А. Піллінг.
ISBN 978-966-669-610-9
Дане видання має на меті поглибити розуміння законодавчих та ринкових вимог для виходу українськими експортерами на ринок свіжих яблук Європейського Союзу. Здійснено оцінку місткості ринку свіжих яблук ЄС. Розглянуто основні умови доступу до ринку, особливості зберігання продукції, логістику та маркетингові канали збуту. Запропоновано методичні підходи до підготовки комерційної пропозиції для потенційного постачальника свіжих яблук в ЄС.
Буде корисно виробникам і експортерам свіжих яблук в Україні, фахівцям місцевих і державних органів влади, сільськогосподарським дорадчим службам, громадським організаціям, науковцям, педагогічним працівникам, здобувачам вищої освіти і наукових ступенів, а також усім, хто зацікавиться зовнішньоекономічною діяльністю в агропродовольчому секторі в умовах інтеграції України до Європейського Союзу.
Цінова ситуація на ринках основних видів м’яса / Лупенко Ю.О., Копитець Н.Г. К. : ННЦ «ІАЕ», 2024. 56 с.
Представлено аналіз цінової ситуації ринків основних видів м’яса, а саме: м’яса великої рогатої худоби, м’яса свиней, м’яса птиці та продуктів його переробки: м’ясні продукти (яловичина без кістки, яловичина гуляш, яловичина ребра, свинина з кісткою, свинина, сало, тушки курей та філе куряче) за 2019-2024 рр.
При підготовці матеріалів використані дані Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства фінансів України, Державної служби статистики України.
Видання розраховане на науковців, працівників органів управління, представників агробізнесу, аспірантів, викладачів та студентів.
З метою оцінки очікуваних результатів діяльності аграрного бізнесу України в 2024 році наведено окремі методи та показники прогнозування обсягу виробництва продукції рослинництва й тваринництва, а також валової продукції сільського господарства.
Здійснено порівняння очікуваних показників 2024 року з досягнутими обсягами виробництва продукції за попередні роки.
Розраховано на працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, науковців-аграрників, викладачів, докторантів, аспірантів та всіх, хто цікавиться економічним розвитком агровиробництва.
Може бути використаний для складання продовольчих балансів, визначення перспективних напрямів і параметрів виробництва, можливих обсягів переробки сільськогосподарської продукції, експорту та імпорту, а також при формуванні цін на неї.
ISBN 978-966-669-606-2
Дана монографія є результатом проведення Польсько-Української Конференції, що відбулась 08 грудня 2023 року. Організатори конференції Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки», м. Київ, Україна та Університет Адама Міцкевича, м. Познань, Польща. Метою міжнародної онлайн-конференції у гібридній формі «Виклики щодо інновацій та інтелектуальної власності в агропродовольчому секторі в контексті сталого розвитку та європейської інтеграції» було, по-перше, вказати на євроінтеграцію України в напрямку інновацій та інтелектуальної власності в агропродовольчому секторі; по-друге, оцінка того, як правове регулювання зазначених питань відповідає проблемам і викликам, пов’язаним з війною в Україні в національному, європейському та світовому аспектах. У конференції взяли участь 41 доповідач, який представляв академічні установи, університети, державні та неурядові організації з України, Польщі, Аргентини, Бельгії, Бразилії, Греції, Естонії, Іспанії, Італії, Македонії, Туреччини. Питання, підняті у доповідях під час конференції, були частиною глобальної дискусії щодо інновацій та інтелектуальної власності в агропродовольчому секторі в ЄС та в усьому світі в контексті євроінтеграції та війни в Україні.
Монографія розрахована на наукові установи, державні регуляторні органи, професійні організації, науковців, викладачів, керівників та студентів.
ISBN 978-966-669-599-7
В умовах постійно зростаючого в світі та Україні дефіциту традиційних видів палива виникає гостра необхідність пошуку альтернативних джерел енергії, здатних замінити викопні види паливних ресурсів, одним з таких джерел є біомаса. На особливу увагу заслуговують методичні підходи визначення системи порогів економічної доцільності переробки відповідної біосировини в продукти харчування або в паливо. Таким чином досягається поєднання інтересів у виробництві продовольства та паливних ресурсів держави.
Розроблена економічна модель алгоритму зіставлення ефективності різних варіантів використання (зернових, колосових, кукурудзи, цукрових буряків) при виробництві біоетанолу, а насіння соняшнику, ріпаку при виробництві біодизелю, в залежності від кон’юнктури цін на відповідних ринках агросировини, продовольства, паливних ресурсів.
Монографія розрахована на наукових працівників та фахівців в галузі біоекономіки, організації управління агропромисловим комплексом, науковців, викладачів, аспірантів та студентів ВНЗ.
Викладено матеріали прогнозу обсягів виробництва продукції рослинництва і тваринництва та розрахунок вартості валової продукції сільського господарства України у 2024 році.
Наведено порівняння прогнозних показників 2024 року з досягнутими обсягами виробництва у передвоєнні роки.
Розраховано на керівників і фахівців державних і регіональних органів управління агропромисловим розвитком, сільськогосподарських підприємств, господарських об’єднань, громадських організацій, науковців, експертів.
Може бути використаний при плануванні виробництва та суми витрат на нього, визначенні можливих обсягів переробки сільськогосподарської продукції, її експорту й імпорту, формуванні цін, а також для оцінки перспектив розвитку аграрного бізнесу у воєнний та повоєнний час.
Юрченко І.В. Ринковий обіг сільськогосподарських земель: проблеми та світовий досвід : монографія. Київ : ННЦ «ІАЕ», 2024. 168 с.
ISBN 978-966-669-611-6
У монографії висвітлено сутність та особливості функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення в окремих країнах світу. Досліджено нормативно-правове забезпечення функціонування ринку земель в Україні. Встановлено основні проблеми ринку та подано концептуальний підхід до розбудови ринку земель сільськогосподарського призначення. Дана оцінка основних механізмів регулювання ринку земель України та країн Європейського Союзу. Охарактеризовано мету ринку земель сільськогосподарського призначення України в контексті Євроінтеграційного процесу.
Монографія розрахована на наукові установи, державні регуляторні органи, професійні організації, науковців, викладачів, керівників та студентів.
ISBN 978-966-669-604-8
У монографії обґрунтовано теоретичні та методологічні засади інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення аграрного сектору економіки. Запропоновані науково-методичні засади, визначені стратегічні напрями та концептуальні підходи, сформовані практичні рекомендації дозволять аграрному сектору економіки вийти з кризової ситуації воєнного часу та забезпечити високу конкурентоспроможність продукції підприємств галузі.
Розраховано на фахівців органів державної влади усіх рівнів, спеціалістів сільськогосподарських підприємств, науковців, аспірантів, викладачів та студентів аграрних вищих навчальних закладів.
ISBN 978-966-669-607-9
Розглянуто теорії регіонального розміщення і територіального розвитку та полюси економічного зростання на засадах кластерної організації виробництва. Опрацьовано природно-кліматичні фактори зонального розвитку сільського господарства. Встановлено вплив кліматичних змін на територіальне розміщення і розвиток аграрного виробництва. Запропоновано шляхи формування полюсів підвищення економічної ефективності галузей агропродовольчого комплексу.
Для науковців, державних службовців, викладачів, спеціалістів агропромислового виробництва, аспірантів, студентів.
Сторінка 1 з 37
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>