Архів новин

soyДочасне скасування «соєвих правок», які визначають особливий порядок оподаткування ПДВ операцій із експорту соєвих бобів з України, що запроваджувався з метою стимулювання розвитку переробки сої, негативно позначиться на розвитку агропромислового сектора економіки та може підірвати довіру інвесторів до держави, зазначив завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Леонід Тулуш, коментуючи ініціативи щодо ухвалення Верховною Радою відповідного рішення вже поточного пленарного тижня.

Детальніше

   

Olha Kvasha_KolyadkyШановні колеги, партнери, друзі!

Щиро вітаю Вас з прийдешніми Новорічними та Різдвяними святами!

Хай Новий рік увійде у Вашу оселю з добром і радістю, злагодою і достатком, з надією і натхненням для нових здобутків.

Нехай ці величні зимові свята, як і всі дні наступного року, будуть щедрими на любов і доброту, взаєморозуміння і повагу, а Різдвяна Зоря запалить у Вашому серці вогонь віри, надії і впевненості у здійсненні найзаповітніших бажань.

Детальніше

   

investicii 2У короткостроковій перспективі підстав для інвестиційної активності у сільському господарстві немає, вважає провідний науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Микола Кісіль.

За його словами, обсяги капітальних інвестицій на розвиток аграрної сфери економіки за 9 місяців 2019 року порівняно з січнем-вереснем попереднього року зменшилися на 11,3 % – до 38534,2 млн грн.

Детальніше

   

syrna tarilkaСирна тарілка або французькою «plateau de fromage», поступово перетворившись на необхідний елемент вишуканого святкового столу, набуває популярності також в Україні. Класична сирна тарілка на новорічний стіл обійдеться в середньому у 300 грн, поінформувала провідний науковий співробітник Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Ольга Козак.

За її словами, нині українська молокопереробна галузь дозволяє скласти сирну тарілку з елітних сирів вітчизняного виробництва.

Розрахунок здійснювався на компанію із 4-6 дорослих осіб. Обсяг сиру на одну особу складає 100-150 г.

Детальніше

   

lupenko Сімейні ферми повинні стати основою сталого розвитку територій в Україні, зазначив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, виступаючи на засіданні Президії Національної академії наук, яке відбулося 18 грудня 2019 року.

Особлива роль сімейних ферм, які використовують більше 90 % сільськогсоподарських угідь і виробляють понад 80 % продовольства у світі, визнана Організацією Об’єднаних Націй. На знак цього вона проголосила 2019-2028 роки Десятиліттям сімейних фермерських господарств, зазначив він у своїй доповіді «Наукове забезпечення розвитку сімейного фермерства як основа сталості сільських територій».

Детальніше

   

agroeksportЗа даними оперативної статистичної інформації, за 11 місяців 2019 року Україна експортувала агропродовольчої продукції на суму 20,2 млрд дол. США. Це вже (!) перевищило показник за підсумками повного 2018 року, коли рекордною стала вартість аграрного експорту на суму 18,8 млрд дол. США, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За його словами, також оновлено історичний рекорд поставок вітчизняної продукції сільського господарства до Європейського Союзу. Якщо торік до країн цього регіону було експортовано харчів та продовольства на 6,3 млрд дол. США, то за січень-листопад 2019 року вони сягнули 6,8 млрд дол. США.

Детальніше

   

novorichnyi stil_У середньому по Україні вартість новорічного столу 2020 року для української сім’ї з 4 осіб підвищиться порівняно з вартістю новорічного столу-2019 лише на 5,6 % і складе 1620,70 грн, поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.

За його словами, для оцінки було взято новорічне меню зі страв, які є традиційними для столу середньостатистичної родини: салати, м’ясні та рибні продукти, овочі, фрукти, хлібобулочні та кондитерські вироби, напої тощо.

Детальніше

   

lupenko parl_slukh_2Обіг сільськогосподарських земель має запроваджуватися поетапно. Спочатку для селян – фізичних осіб, безпосередньо зайнятих у сільському господарстві, тих, які проживають у сільській місцевості. А вже потім через 3-5 років – для всіх інших покупців, включаючи й юридичних осіб, зазначив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, виступаючи на парламентських слуханнях «Земельна реформа: вітчизняна модель обігу земель сільськогосподарського призначення», які відбулися 4 грудня 2019 року.

На його думку, такий підхід дозволить сформувати на селі потужний середній клас як основу успішного сільського розвитку.

Детальніше

   

lupenko parl_slukh_3Запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення покликане відродити іпотечне кредитування агровиробництва, заявив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, виступаючи на парламентських слуханнях «Земельна реформа: вітчизняна модель обігу земель сільськогосподарського призначення», які відбулися 4 грудня 2019 року.

Для цього при запровадженні обігу сільгоспземель доцільно створити спеціалізований Земельний іпотечний банк. Його слід наділити функцією купівлі-продажу земельних ділянок для підтримки їх високої ліквідності.

Детальніше

   

lupenko parl_slukhУчасть іноземців в обігу українських сільгоспугідь доцільно ув’язати зі вступом нашої держави до Європейського Союзу, зазначив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, виступаючи на парламентських слуханнях «Земельна реформа: вітчизняна модель обігу земель сільськогосподарського призначення», які відбулися 4 грудня 2019 року.

Цей варіант можна вважати компромісним в умовах нинішнього статусу української землі, який міг би нівелювати можливі ризики, пов’язані з участю іноземців в обігу сільгоспземель. Таким шляхом йшли більшість країн – нових членів ЄС, нагадав науковець.

   

Сторінка 1 з 106

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>