Архів новин

tvarynnyctvoЗа прогнозом науковців Інституту аграрної економіки, зменшення виробництва валової продукції тваринництва у 2021 році складе лише -0,5 % проти -3,1 % у 2020 році, поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко, презентуючи чергову розробку наукового колективу установи «Прогноз виробництва сільськогосподарської продукції в Україні у 2021 році (березень 2021 року)».

Торік спад відбувся майже по усіх видах продукції тваринництва, крім продукції вирощування овець і кіз (приріст на 0,7 %), нагадав науковець.

Детальніше

   

agrotimes zakharchuk_15Найбільший попит серед сортів озимого ячменю української селекції торік був на Дев’ятий вал від Селекційно-генетичного інституту-Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення НААН України. Обсяги його реалізації торік становили 6372 тонн.

Про це АgroТimes повідомив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут аграрної економіки» д. е. н. Олександр Захарчук.

За даними науковця, другий, третій і четвертий за обясягами реалізації результати у сортів Снігова королева (2411 тонн), Достойний (856 тонн) та Валькірія (194 тонни) цього ж самого виробника.

Детальніше

   

roslynnyctvoЗа прогнозом науковців Інституту аграрної економіки виробництво валової продукції рослинництва у 2021 році збільшиться проти показників 2020 року на 5,9 %, поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко, презентуючи чергову розробку наукового колективу установи «Прогноз виробництва сільськогосподарської продукції в Україні у 2021 році (березень 2021 року)».

Найбільше зростання прогнозується по продукції озимих зернових культур, обсяги виробництва яких збільшаться  на 15,9 %. Також буде більше вироблено сої (+12,2 %,) плодово-ягідних культур (+10,8 %), винограду (+8,5 %) та сорго (+8,1 %). Менш відчутно зросте виробництво олійних культур (+7,4 %)  та ярих зернових (+3,1 %), зазначив науковець.

Детальніше

   

agrotimes zakharchuk_14Під урожай 2021 року Україна сертифікувала 21,4  тис. тонн насіння озимого ячменю, зокрема й 326 тонн ввезеного з-за кордону (іноземної селекції).

Про це АgroТimes повідомив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут аграрної економіки» д. е. н. Олександр Захарчук.

За його даними, на території України торік було вироблено по 10,5 тис. тонн насіння озимого ячменю іноземної й вітчизняної селекції (по 49% загального обсягу).  На своїх полях українські аграрії посіяли торік 44 сорти (31 – іноземної і 13 – вітчизняної селекції) озимого ячменю.

Детальніше

   

agrotimes zakharchuk_9Під урожай в Україні 2021 року було вироблено та сертифіковано 33,4 тис. тонн насіння ярого ячменю.

Про це АgroТimes повідомив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут аграрної економіки», д. е. н. Олександр Захарчук.

За його даними, 184 тонни насіння іноземної селекції було ввезено, в 13,9 тис. тонн  насіння іноземної селекції – вирощено на території України. Вітчизняне насінництво становило 19,3 тис тонн або 58% загального обсягу.

Детальніше

   

ahrarne vyrobnytstvoПісля минулорічного спаду обсягів агровиробництва на 10,4 %, який став найбільшим з 1994 року (‑16,5 %), у 2021 році в Україні очікується збільшення виробництва валової сільськогосподарської продукції. За оцінками, обсяги сільгоспвиробництва перевищать показники минулого року на 4,4 %, поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко, презентуючи чергову розробку наукового колективу «Прогноз виробництва сільськогосподарської продукції в Україні у 2021 році (березень 2021 року)».

За його словами, таке зростання відбудеться за рахунок збільшення виробництва рослинницької продукції – на 5,9 %, тоді як по виробництву продукції тваринництва прогнозується зменшення на 0,5 %.

Детальніше

   

agrotimes zakharchuk_8Хоча в Україні зареєстровано 69 вітчизняних сортів картоплі, проте серед дюжини найбільш популярних – всі сорти іноземної селекції: Німеччини, Нідерландів та Франції.

Про це в коментарі АgroTimes повідомив Олександр Захарчук, доктор економічних наук, завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

«У 2020 році було вироблено та сертифіковано 25,5 тис. тонн насіннєвої картоплі (менше 1% від загальної потреби у насінні), з них ввезено сортів іноземної селекції 2,1 тис. тонн, а також вироблено на території держави 23,2 тис. тонн, – зазначив учений. –  

Детальніше

   

miaso molokoПопри заявлену розробниками Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки ПДВ з операцій з постачання окремих видів сільгосппродукції» від 17.12.2020 № 1115 спрямованість положень документу на боротьбу з податковими зловживаннями на аграрному ринку, окремі його норми, навпаки, провокують появу нових оптимізаційних податкових схем, зауважив завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» к.е.н. Леонід Тулуш, коментуючи наслідки практичного застосування положень даного нормативно-правового акту протягом першого місяця із дати набуття ними чинності.

Детальніше

   

soniashnykУ світовому землеробстві спостерігається стабільне збільшення валових зборів соняшнику. Ця культура сьогодні є одним з лідерів у світовому виробництві олійних культур. Що ж сіємо в Україні?

Торік в Україні було вироблено й сертифіковано 46,1 тис. тонн батьківських форм гібридного соняшнику, з них  ввезено гібридів іноземної селекції 31,3 тис тонн, а також вироблено на території держави 11,4 тис тонн. Вітчизняне насінництво становило лише 3,4 тис тонн (7,4%). Батьківські форми гібридного соняшнику вітчизняної селекції представлено 768 гібридами, що висівали на полях сільськогосподарських товаровиробників. Із 599 іноземних гібридів 209 було вирощено в Україні – 209 гібридів. Також 169 гібридів вітчизняної селекції розмножували та сертифікували, як насіння.

Детальніше

   

ukrinformЗаступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов також попереджає, що за нульової митної ставки на імпорт молочних продуктів обсяги їх надходження з ЄС будуть зростати. Причому насамперед в низькому ціновому сегменті. Тобто в Україну імпортуватиметься більше продукції низької ціни та якості.

 «У 2022 році прогнозується збільшення імпорту молокопродукції – у перерахунку на молоко – до 710-715 тис. тонн. Це сприятиме подальшому скороченню поголів’я корів у господарствах населення. А в Україні на ринку молока залишатимуться лише ефективні виробники – ферми, які мають високопродуктивних корів і виробляють молоко високої якості», – попередив Пугачов.

Детальніше

   

Сторінка 1 з 122

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>