Ми у ЗМІ

oleksandr zaharchukКапітальні вкладення в аграрний сектор торік перевищили $2,3 млрд. Цеодин з найкращих показників за часи незалежності України.

Науковці Інституту аграрної економіки прогнозували активізацію інвестиційної діяльності і в 2022 р. Проте ведення бойових дій на території нашої держави нівелювали цей прогноз. Та не все так погано.

Втрачений мільярд

За попереднім прогнозом Інституту, здійсненим до початку повномасштабної агресії російської федерації проти України, обсяг залучення капітальних інвестицій у сільське господарство у 2022 р. за реалістичним варіантом сценарію мав би скласти $2,2-2,5 млрд. Але нині науковці Інституту орієнтуються на песимістичні варіанти прогнозу капітальних інвестицій у сільське господарство – спаду до $1,1-1,2 млрд.

Читати далі:

   

krupyВ Україні за гречкою вже давно можна вираховувати індекс нашого добробуту: що б не відбувалося у країні, все позначається на ціні та наявності крупи. Нині ситуація схожа, пояснює Микола Пугачов, заступник директора з наукової роботи національного центру Інститут аграрної економіки. Ціни на гречану крупу скочили через ажіотаж, люди запасалися продовольством у війну, купували більше, ніж споживають зазвичай. На це миттєво відреагували торговельні мережі, змінивши цінники.

– Зріс попит через паніку, люди скуповували великі обсяги більшості круп. А торговельні мережі не змогли забезпечити відповідну пропозицію у відповідь на збільшення цього попиту, – пояснює науковець.

Читати далі:

   

sil 2Загалом Україна багата на сіль – її значні поклади на території нашої держави становлять понад 16 млрд тонн.

"Родовища кам’яної солі зосереджені на Донбасі, Передкарпатті та Закарпатті. Державним балансом запасів враховано 14 родовищ кухонної солі, в тому числі 8 – кам’яної. На жаль, більшість з цих родовищ наразі не використовуються", - розповів УНІАН заступник директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Микола Пугачов.

Він зазначив, що після зупинки Державного підприємства "Артемсіль", виробництво солі продовжують менш потужні виробники. Зокрема, збільшує виробництво одне з найстаріших солеварних підприємств в Україні – Дрогобицький солевиварювальний завод.

Читати далі:

   

apostrof tvРосійська збройна агресія повністю зупинила роботу найбільшого виробника солі в Україні – ДП «Артемсіль». Не помітити нестачу продукції вже неможливо, адже частка ДП «Артемсіль» сягала 90%. Заступник директора з наукової роботи, доктор економічних наук, професор, академік НААН Микола Пугачов надав коментар телеканалу Апостроф-TV.

Переглянути відео

Джерело: Апостроф-TV

   

pugachov 11В Україні стався дефіцит кам`яної солі через тимчасове припинення роботи "Артемсіль". Проте скоро літо - сезон консервацій. Яку ж сіль використовувати цьогоріч. Заступник директора з наукової роботи, доктор економічних наук, професор, академік НААН Микола Пугачов надав коментар телеканалу 1+1.

Переглянути відео

Джерело: 1+1

   

pugachov ictvУкраїнської солі в магазинах не знайти. Усе тому, що Артемсіль - найбільше підприємство з виробництва цього стратегічного продукту - зупинило свою роботу на Донбасі. Тепер ставка на імпорт і звісно на Збройні сили України, які без сумніву повернуть безпеку в донецький регіон. Про дефіцит солі заступник директора з наукової роботи, доктор економічних наук, професор, академік НААН Микола Пугачов надав коментар телеканалу ICTV.

Переглянути відео

Джерело: ICTV

   

melitopolОкупувавши частину південного регіону України, Росія відібрала в українців низку продуктів, які є справжньою візитівкою нашої країни. Насамперед це помідори та кавуни, але не лише вони.

– На жаль, схоже, ми вже цього року втратили мелітопольську черешню. Це найякісніший продукт в Європі. Це той продукт, який Україна запатентувала як регіональний знак, щоб ми могли ним пишатися не тільки в Україні, а й в Європі. Можуть бути певні проблеми забезпечення ринку кавунами. Херсонські кавуни – одні з найякісніших продуктів за своїми смаковими якостями. Це особливий смак та якість. Але сподіваємося, що до кінця літа ми зможемо ці території повернути, – зазначив заступник директора Національного наукового центру Інститут аграрної економіки НАН України Микола Пугачов.

Читати далі:

   

silАртемівське родовище кам’яної солі постачало понад 90% солі загалом в Україні, наголошують в Інституті аграрної економіки.

Є також Слов’янське родовище кам’яної солі, яке теж розташоване в Донецькій області, і там теж непроста ситуація.

– Ми опинилися в ситуації, що основні виробники нашої солі не можуть забезпечити ринок. Ринок напередодні літа, напередодні нашої консервації. І тут ми бачимо проблеми, які можуть виникнути насамперед у населення, яке звикло заготовляти продукцію на зиму, і в підприємств харчової промисловості, які також для своєї продукції, консервації, м’ясних виробів використовують переважно нашу вітчизняну сіль, – розповів заступник директора Національного наукового центру Інститут аграрної економіки НААН України Микола Пугачов.

Читати далі:

   

salo focusІнна Сало, завідувачка відділом ціноутворення та аграрного ринку ННЦ «Інститут аграрної економіки», з посиланням на дані Держстату зауважує, що виробництво овочевих відкритого ґрунту на Херсонщині в 2021 році становило 1 116,6 тис. тонн — 11,8% від загального виробництва в Україні. Значну частину ранніх тепличних овочів також вирощують на півдні країни.

«За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, у 2022 році можливе незначне зниження рівня задоволення споживчих потреб населення в овочах порівняно з попередніми роками, — повідомила Фокусу Інна Сало. — Загальні обсяги виробництва суттєво не знизяться, проте можливе деяке зменшення показників південних регіонів».

Джерело: Фокус

   

superagronomЗгідно з усередненим прогнозом, у 2022 році відбудеться спад обсягів виробництва практично по усіх видах сільськогосподарської продукції. Це зумовлено нестачею паливно-мастильних матеріалів, ЗЗР, добрив, а подекуди й насіння, мінуванням полів та окупацією територій.

Про це у коментарі SuperAgronom.com розповів Микола Пугачов, заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Читати далі:

   

Сторінка 1 з 34

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>