Ми у ЗМІ

lupenko 5_kanalПередноворічний стрес. Які подарунки купувати, де святкувати і чим накривати на стіл, якщо свята удома. Зараз метушня у магазинах та торговельних центрах може спантеличити і спустошити гаманці. Тому варто заздалегідь скласти список покупок, щоб не нахапати зайвого. Але чи далеко можна розігнатися? Ціни за рік зросли майже за всіма позиціями. Тож особливо цього року не розгуляєшся. Але українці точно знають, як і на чому зекономити. Яка вартість новорічного столу – коментар директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академіка НААН Юрія Лупенка 5 каналу.

Переглянути відео

Джерело: 5 канал

   

zakharchuk superagronom«Для щорічної сівби в межах 15-16 млн га зернових культур необхідно мати близько 2,3-2,5 млн т насіння нових високопродуктивних сортів і гібридів. За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, Україна потребує 0,6-0,8 млн т насіння ярих і 1,7-2,0 млн т насіння озимих зернових, у т.ч. понад 10 тис. т добазового, 400 тис. т базового та до 2,0 млн т сертифікованого насіння», — зазначає у коментарі для SuperAgronom.com Олександр Захарчук, д.е.н., завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

За словами експерта, сьогодні наша країна, на жаль, посідає одне з останніх місць у Європі за обсягами використання кондиційного сертифікованого насіння. Цей показник не перевищує 5-8%. Тоді як середньоєвропейський сягає 50%. До прикладу, у Польщі він становить 18%, у Німеччині — 43%, а в Нідерландах, Швеції, Данії рівень сертифікації сягає 75-90%.

Читати далі:

   

zakharchuk agrotimesСільське господарство є найбільшим споживачем бензину і дизельного пального серед усіх галузей в Україні.

Про це AgroTimes повідомив Олександр Захарчук, доктор економічних наук, професор, завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

Науковець констатував, що згідно з даними Держстату, загальне споживання пального ключовими галузями української економіки протягом 2010–2020 років коливалося від 2,0 до 4,6 млн тонн бензину та від 4,7 до 6,3 млн тонн дизельного пального. Найбільшими споживачами бензину і дизельного пального Україні є сільське господарство (понад 23% дизельного пального та 5% бензину), промисловість (15–20% дизельного пального та 6% бензину), галузь транспорту та зв’язку (19–24% дизельного пального та 2,4–4% бензину).

Читати далі:

   

zakharchuk agrotimes_11Попри зростання валових зборів основних культур, обсяги споживання дизельного пального в сільгосппідприємствах скорочуються

Незважаючи на структурні трансформації, що відбулися на вітчизняному ринку паливно-енергетичних ресурсів, Україна потерпає через енергетичну кризу на світовому ринку нафти. Висока імпортозалежність внутрішніх цін на нафтопродукти та олігополістична природа згаданого ринку зумовлюють їхнє економічно необґрунтоване завищення. І це суттєво стримує темпи економічного зростання України.  

Нині національний ринок нафтопродуктів демонструє непрозорість механізму формування роздрібних цін, що зумовлено значним тіньовим сегментом та маніпуляціями операторів ринку. Зокрема, підвищення цін на оптовому ринку спонукає до зростання й роздрібні ціни, проте вони не знижуються, коли оптові змінюють тренд.

Читати далі:

   

olia 3Як розвивати бізнес з утримання овець розповідає у студії Agro Fm Ольга Козак, провідна наукова співробітниця Національного наукового центру "Інституту аграрної економіки". Розмову веде Ольга Борсук.

Переглянути відео

Джерело: Agro Fm

   

hodakivska agroportalЯкщо тенденції щодо заборони застосування окремих діючих речовин засобів захисту рослин зберігатимуться й надалі, Україна з часом перетвориться з експортера сільгосппродукції на її імпортера.

Таку думку в коментарі для AgroPortal.ua висловила заступниця директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Ольга Ходаківська, коментуючи ініціативу щодо можливої заборони в Україні цілого ряду діючих речовин ЗЗР. Зокрема, як першочергових — гелаксифоп-Р-метилу, піразофосу, фенвалерату та бета-циперметрину.

«Я загалом є прихильником екологічних способів господарювання й виробництва екологічно безпечної продукції. Звичайно, на першому місці має бути людина, її життя та здоров'я, а також здоров'я довкілля», — говорить Ходаківська.

Читати далі:

   

lupenko interДнями представники ООН заявили про загострення продовольчої кризи у світі. Основні причини - зміна клімату, пандемія, та подорожчання палива. В Україні харчуються нерегулярно та нездоровою їжею - майже мільйон осіб. Директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко надав коментар щодо розвитку продовольчої кризи.

Переглянути відео

Джерело: Телеканал "Інтер"

   

olia 6Ситуацію з подорожчанням масла в ефірі вечірнього випуску прогами Сьогодні на телеканалі "Україна" прокоментувала Ольга Козак, провідна наукова співробітниця Національного наукового центру "Інституту аграрної економіки".

Переглянути відео

Джерело: телеканал УКРАЇНА

   

focus zakharchukСпекулятивні біржові ціни на газ провокують подорожчання продуктів. Якщо найближчим часом ситуація не зміниться, наслідки відчують усі. Що подорожчає на тлі екстремально високої вартості газу розповідається в матеріалі Focus.ua.

А що в полях? Ціна на газ та аграрний сектор.

В одному з українських агропідприємств оглядачу Фокусу поскаржилися, що через подорожчання газу восени 2021 року їм доводиться платити за добрива майже втричі більше, ніж роком раніше.

Поки ціни на газ надто активно знижуватися не збираються, заводи та підприємства думають, як саме підвищувати ціну продукції, собівартість якої сильно зросла.

Читати далі:

   

Khodakivska zemlevporiadnyi_visnykПопри те, що ринок земель сільгосппризначення вже офіційно запущено, тема вибору його моделі, очікуваних соціально-економічних наслідків кардинальних змін у земельних відносинах залишається дискусійною в політикумі, експертному середовищі та й в суспільстві в цілому. Багатьох людей, насамперед аграріїв, тривожить низка гострих запитань — від банального «де взяти гроші на купівлю ділянки?» до глобального «що буде з Україною?».

Відповіді на ці та інші запитання в інтерв'ю з докторкою економічних наук, членкинею-кореспонденткою НААН Ольгою Ходаківською на сторінках жовтневого випуску журналу «Землевпорядний вісник».

Читати статтю

Джерело: Землевпорядний вісник

   

Сторінка 1 з 33

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>