prognoz 2014crОпубліковано наукове видання «Перспективи та можливі ризики розвитку сільського господарства у 2014 році: науково-аналітичний прогноз» (автори: Ю.О. Лупенко, М.І. Пугачов, В.Я. Месель-Веселяк та інші; за ред. Ю.О. Лупенка та М.І. Пугачова).

Аграрний сектор економіки у 2014 році залишатиметься найважливішою галуззю української економіки, яка сприяє стримуванню рівня інфляції в країні, збільшенню ВВП та надходженню іноземної валюти, йдеться у брошурі.

У 2014 році, за прогнозами, буде вироблено на 1,7-2,6% більше валової продукції сільського господарства порівняно з 2013 роком, що забезпечить 0,1-0,3% приросту ВВП країни.

Враховуючи негативний вплив політичної кризи на макроекономічну ситуацію в країні, продовження кризових явищ і стагнації світової економіки, що зменшуватиме попит на продукції українських товаровиробників, погіршення економічної ситуації в країні та підвищення рівня безробіття, стрімка девальвація гривні залишаються вагомими негативними чинниками розвитку аграрного сектору економіки та добробуту населення, прискорення інфляційних процесів.

Висока залежність України від світової економіки та ускладнення взаємовідносин з Російською Федерацією може призвести до погіршення торговельного і платіжного балансу країни.

Тому важливим напрямом економічної політики держави у 2014 році має бути підвищення внутрішнього попиту населення на вітчизняну агропродовольчу продукцію.

Науковцями Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» проведено науково-аналітичний прогноз розвитку сільського господарства України у 2014 році.

Прогноз охоплює питання виробництва сільськогосподарської продукції та її ефективності, розвитку високо інтегрованих корпоративних агроформувань, сільського підприємництва і кооперації, матеріально-технічного і кредитного забезпечення та інвестицій у сільське господарство, страхового захисту й соціального розвитку сільських територій тощо. Наведені прогнози щодо загальної економічної ситуації та споживання агропродовольчих товарів.

Видання розраховане на науковців, працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій і практиків агропромислового виробництва.