Скачати прес-реліз українською, на русском языке

Прямі іноземні інвестиції в агропродовольчий сектор економіки України за 9 місяців цього року скоротилися на 8,5%, зазначив завідувач відділу інвестицій Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Микола Кісіль.

За даними Державної служби статистики України, за січень-вересень 2015 року обсяги ПІІ на розвиток сільського господарства, мисливства та надання пов’язаних із ними послуг склали 547,5 млн дол США, що на 69,6 млн дол США менше, ніж на початок року. Прямі іноземні інвестиції в харчову промисловість за цей період скоротилися на 213,5 млн дол США і станом на 1 жовтня цього року становили 2492,9 млн дол США.

За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, основними інвесторами в АПК України, на яких припадає половина ПІІ, залишаються країни Європи – Кіпр, Нідерланди, Велика Британія, Франція і Швейцарія. Якщо відтік ПІІ по агропродовольчих секторах за 3 квартали 2015 року склав майже 10% від наявного на початок року сукупного капіталу нерезидентів, то по цих країнах – близько 6%.

Основними причинами скорочення обсягів прямих іноземних інвестицій в агропродовольчий сектор, яке розпочалося з 2014 року, стало зниження рівня його інвестиційної привабливості через анексію Криму і військові події на Донбасі, загальний спад економіки, звуження споживчого попиту та інші, пояснив експерт.

Прямі інвестиції з України в агропродовольчі сектори економік інших країн за січень-вересень 2015 року зменшилися на 9,7%, зауважив Микола Кісіль.

 ###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

Контактна особа:

Лариса Басанська, Тел.: +38 044 258 3112
Відділ науково-організаційного забезпечення та координації досліджень Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Веб-сайт: http://iae.org.ua/