Скачати прес-реліз

У 2021 році друга за величиною частка – 10,2 % – у структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції до України припала на продукцію групи «Плоди та горіхи» – переважно за рахунок цитрусових, бананів та інших екзотичних плодів, зазначив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький.

За даними Державної митної служби України, у 2021 році обсяги імпорту плодів та горіхів становили 835 млн дол. США. Це на 5 % перевищило показник 2020 року у 795 млн дол. США, поінформував науковець.

За його словами, основним постачальником продукції цієї групи до України щонайменше останні 4 роки залишається Туреччина, з якої минулого року завезено понад 289 тис. т фруктів. Торік частка Туреччини у вартості вітчизняного імпорту плодів склала 26,9 %, зазначив експерт.

Також значні закупівлі фруктів українські компанії здійснили в Еквадорі  – 15,0 %. Значно менші обсяги поставок з Іспанії (5,5 %), Колумбії (4,8 %), Єгипту (4,8 %), Коста-Ріки (4,6 %), Греції (3,4 %) та Азербайджану (3,0 %).

Сукупно ці вісім країн сформували 2021 року понад 2/3 вартості імпорту продукції даної групи до України.

Найбільшим попитом серед плодово-ягідної продукції в нашій країні традиційно користуються цитрусові і банани, які у 2021 році сформували 56 % вартості її імпорту. Минулого року також збільшились сукупні закупівлі інших фруктів – фініків, інжиру, ананасів, манго, винограду, ківі, хурми тощо, на які припало більше чверті в структурі імпортних поставок фруктів, підсумував Богдан Духницький.

###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

Контактна особа:

Лариса Басанська, Тел.: +38 044 258 34 71
Відділ організації наукових досліджень та інноваційного розвитку Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Веб-сайт: http://iae.org.ua/